Jaago talu keraamika

Keraamika on minu suur armastus. Nakatusin savipisikuga juba üle viieteistkümne aasta tagasi ega tahagi sellest viirusest lahti saada. Tahan seda hoopis teistega jagada. Sellepärast saab Jaagolt minu saviarmastust endaga koju kaasa viia. Valida võib selle seast, mis juba valmis tehtud või tulla hoopis mõne päris oma salamõtte või ideeanumaga.

Meie Tavalise imelise argipäeva nõud on selleks, et teha igapäevased asjad erilisteks. Nagu näiteks kohvipaus või õhtune teejoomine.  Iga päev ja hetk on ainulaadne ja väärtuslik, kui võtad selle nii elada. Ja siis jaksad, suudad ja tahad palju rohkem.
Tavalise imelise argipäeva nõud flirdivad roosade, helesiniste ja teiste pastelsete ja romantiliste glasuuridega, mis tulevad täies ilus välja valgel savil. Välispinda ilmestavad valgest savist reljeefsed kaunistused- roosid, lilled, südamed.
Kruusi sisemuse katan läbipaistva glasuuriga, mis laseb kreemikal savil välja paista. Et olen loomult romantik, õitsevad minu kruuside sees kõikvõimalikud lilled ja kimbud: roosid, meelespead ja hortensiad.

Kruusi hind: 25 eurot
Maht: umbes 500 ml
Hooldamine: kui soovid kruusile pikka iga, pese käsitsi!
Savipunane Jaago keraamika

Teiseks meeldib mulle üle kõige Eestimaine savi, millel tore telliskivipunane toon. Sedasorti materjali kasutasid ka potisetud, kes oma nõudevankritega mööda Eestit liikusid ja perenaistele kausse-kanne müüsid*. Needki nõud on seestpoolt kreemikasvalged. Punasel välispinnal on valgest savist täpid, südamed ja roosid, kruusi sees õitsevad üllatuseks ikka lilled.

Kruusi hind: 25 eurot
Maht: umbes 500 ml
Hooldamine: käsitsipesu*Punasavi hoiab hästi sooja ja on sellepärast eriti hää mahukaks kohvikruusiks või teetassiks. Küll peab arvestama, et mitmeks päevaks ei tasu sedasorti nõusse vedelikku jätta: vettpidava glasuuri all on soojapidav poorne savikiht (umbes nagu savist lillepott), mis end pikapeale niiskust täis imab. Niisiis kasuta oma nõusid, et pakkuda sealt sooja südamega tehtud häid sööke ja jooke ning pista lilled mõnda teise anumasse ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar